sep
26

Deviataci v Tatrách

Deviataci v Tatrách26. septembra 2012, prekvapivo v pekný deň, štyri triedy deviateho ročníka zažili svoj EKO-deň. Čo to znamená? Zúčastnili sa poznávacieho výletu v našich veľhorách, Vysokých Tatrách. Absolvovali túru po náučnom chodníku zo Štrbského plesa (1346 m n. m.) na Popradské pleso (1500 m n. m.), počas ktorej mali možnosť pozorovať horské prostredie a dýchať svieži vzduch.

Pri určených stanovištiach si mohli overiť svoje poznatky a doplniť vedomosti o jednotlivých ekosystémoch. Väčšina žiakov ocenila krásu našich veľhôr, známych plies, ale aj spoločnosť svojich spolužiakov.

Veríme, že sme pomocou zážitkového poznávania u našich žiakov prehĺbili environmentálne cítenie a posilnili ich túžbu chrániť okolitú prírodu. Pri úžasnom výhľade, ktorý sa im hore naskytol, zabudli i na všetku námahu a kvapky potu. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie poznávania nášho životného prostredia.

  • ekoden_tatry_deviataci_01
  • ekoden_tatry_deviataci_02
  • ekoden_tatry_deviataci_03
  • ekoden_tatry_deviataci_04
  • ekoden_tatry_deviataci_05
  • ekoden_tatry_deviataci_06
  • ekoden_tatry_deviataci_07
  • ekoden_tatry_deviataci_08

Foto: ZŠ Sídlisko II 1336, Vranov nad Topľou