apr
15

Anorexia a bulímia

Nový školský rok sa začalDňa 14.a 15.4.2014 sa uskutočnila pre žiakov 8. ročníka prednáška na tému Anorexia a bulímia s Mgr. Martinou Jurčovou z Hornozemplínskeho osvetového strediska. V priebehu prednášky boli žiaci oboznámení s historickým vývinom vnímania ideálu ženskej postavy v dávnych dobách, ale aj v rôznych zemepisných šírkach našej Zeme.

 

Počas prednášky Mgr. Jurčová prízvukovala nevhodnosť drastických diét v mladom veku, poukázala na ich dopad na  psychiku človeka i jeho celkové zdravie. Žiaci mali možnosť vidieť fotografie žien, ktoré svojím diétovaním a túžbou stať sa štíhlou za každú cenu, časom bojovali o vlastný život.

Žiaci pochopili a stotožnili sa s myšlienkou, že vyzerať ako štíhla a bezstarostná modelka z časopisu by potešilo každú ženu, ale dosiahnuť to násilnou formou, či za cenu straty zdravia, nie je tá správna cesta.

  • anorexia_bulimia_01
  • anorexia_bulimia_02
  • anorexia_bulimia_03