apr
30

Zážitkové vyučovanie geografie

Zážitkové vyučovanie geografieDňa 30.4.2014 navštívili piataci Pavlovce. Tu absolvovali 2,5 km dlhú túru po lesnom náučnom chodníku Tajch, ktorý je pre verejnosť sprístupnený od apríla 2008. NCH Tajch prechádza viacerými prírodnými prostrediami (listnatý les, lúka, semenný sad, skalnatá roklina s vodopádmi) a nachádza sa ňom 23 demonštračných plôch približujúcich miestne geografické, prírodovedné, lesnícke, poľovnícke a historické zaujímavosti. Žiaci vďaka nim mali možnosť získať bohaté informácie o lese, jeho flóre a faune, o práci lesníkov a lesných robotníkov v minulosti i v súčasnosti.

Počas túry videli mnoho pútavých, obrázkových tabúľ, obdivovali drevené sochy, prechádzali cez mostíky, ochutnali vodu z lesných studničiek a prameňov, mnohých potešil pohľad na niekoľko vodopádov v krátkej rokline.

Veríme, že takouto formou vyučovania sme prispeli k tomu, že si naši žiaci uvedomili krásu blízkeho okolia a nevyhnutnosť jeho ochrany.

 • piataci_exkurzia_pavlovce_01
 • piataci_exkurzia_pavlovce_02
 • piataci_exkurzia_pavlovce_03
 • piataci_exkurzia_pavlovce_04
 • piataci_exkurzia_pavlovce_05
 • piataci_exkurzia_pavlovce_06
 • piataci_exkurzia_pavlovce_07
 • piataci_exkurzia_pavlovce_08
 • piataci_exkurzia_pavlovce_09
 • piataci_exkurzia_pavlovce_10
 • piataci_exkurzia_pavlovce_11
 • piataci_exkurzia_pavlovce_12
 • piataci_exkurzia_pavlovce_13
 • piataci_exkurzia_pavlovce_14
 • piataci_exkurzia_pavlovce_15
 • piataci_exkurzia_pavlovce_16
 • piataci_exkurzia_pavlovce_17
 • piataci_exkurzia_pavlovce_18
 • piataci_exkurzia_pavlovce_19
 • piataci_exkurzia_pavlovce_20
 • piataci_exkurzia_pavlovce_21
 • piataci_exkurzia_pavlovce_22
 • piataci_exkurzia_pavlovce_23
 • piataci_exkurzia_pavlovce_24