apr
30

Slávik Slovenska - okresné kolo

Slávik Slovenska - okresné koloDňa 30. apríla 2014 sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou konalo obvodové kolo 24. ročníka speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2014. Speváci súťažili v troch kategóriách. Súťažiaci spievali dve súťažné piesne, jedna z piesní pochádzala zo Spevníčka SS 2014, druhú pieseň si žiaci zvolili podľa vlastného výberu. Súťaž mala veľmi vysokú úroveň, výkony súťažiacich boli vyrovnané a mohli sme si vypočuť prekrásne slovenské ľudové piesne najmä z regiónu Zemplína.

Odborná porota v zložení Vilma Krauspeová - predseda, členovia: PaedDr. Mariana Lapčáková a Mgr. Jana Ljubimová mala neľahkú úlohu vybrať a oceniť tých najlepších spevákov. Naša škola opäť dokázala, že má kvalitných spevákov, pretože všetci traja boli ocenení. V prvej kategórii si 3. miesto vyspieval Ján MIčej (III.A), ktorého pripravovala PaedDr. Jarmila Kolesárová. V druhej kategórii sa na 3. mieste umiestnila Hana Kocáková (V.D). Žiačku pripravovala Mgr. Zuzana Mičejová. Zástupkyňa tretej kategórie Soňa Tarčinská (VII.A), ktorú pripravoval Mgr.Peter Šofranko získala pochvalné uznanie.

 • slavik_okres_01
 • slavik_okres_02
 • slavik_okres_03
 • slavik_okres_04
 • slavik_okres_05
 • slavik_okres_06
 • slavik_okres_07
 • slavik_okres_08
 • slavik_okres_diplomy_01
 • slavik_okres_diplomy_02
 • slavik_okres_diplomy_03