dec
06

Pečenie medovníkov

Pečenie medovníkovUpiecť a ozdobiť medovník nie je veru jednoduché. V piatok na Mikuláša sme si to pod vedením pani Zubkovej mohli vyskúšať aj my, žiačky VII.B triedy. Hneď ráno sme sa zišli a pri veselej nálade sme si tieto tradičné vianočné maškrty nielen napiekli, ale aj vyzdobili. Cesto sme si vyvaľkali, s radosťou povykrajovali medovníkové figúrky a dozlata ich upiekli. Miestnosťou sa niesla vianočná a tvorivá atmosféra, školskou chodbou príjemná vôňa. Upečené medovníky sme si na koniec vyzdobili. Vyskúšali sme si, aké dôležité je to, aby sa nám pri zdobení netriasla ruka. No najkrajšie bolo to, keď sme si spolu sadli k stolu, ochutnali napečené medovníčky a potom podarovali sladké medovníčky aj ostatným spolužiakom a pánom učiteľom.


  • pecenie_medovnikov_01
  • pecenie_medovnikov_02
  • pecenie_medovnikov_03
  • pecenie_medovnikov_04
  • pecenie_medovnikov_05
  • pecenie_medovnikov_06