feb
04

Návšteva z Ukrajiny

Návšteva z UkrajinyDruhý polrok školského roka sme začali netradične. Privítali sme vzácnu návštevu! Dňa 4. februára 2014 nás poctil svojou návštevou tanečný súbor Aelita z mesta Dobropolje v Doneckej oblasti, v Ukrajine. Tanečný kolektív Aelita bol založený v roku 1996 pri Paláci kultúry bane "Dobropoľskaja" v meste Doneck v Ukrajine. Súbor má 140 členov, pracuje pod vedením umeleckej vedúcej Larisy Bondarovej a choreografky Anny Šmaľkovej. K nám zavítalo jeho 24 členov a 4 pani učiteľky.

Pre súbor je charakteristické, že prepája ľudové a moderné choreografie, obohacuje tance o režisérske fantázie, vďaka ktorej  sa stáva tanec zaujímavejším a príťažlivejším. Heslom súboru je "Žiť - znamená tancovať!"  Že sa ním riadia, sme sa mali možnosť presvedčiť aj my. Boli sme uchvátení majstrovstvom, profesionalitou, skromnosťou a milotou všetkých členov súboru i vedúcich.

Po prehliadke školy nám darovali jedinečné vystúpenie, ktoré nás privádzalo do úžasu a zanechalo v nás príjemné, jedinečné pocity a zamyslenie nad spôsobom, prístupom tak detí ako aj ich vedúcich k sebe navzájom – aj k nám divákom a hostiteľom.

Ďakujeme AELITA a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

 • navsteva_ukrajina_01
 • navsteva_ukrajina_02
 • navsteva_ukrajina_03
 • navsteva_ukrajina_04
 • navsteva_ukrajina_05
 • navsteva_ukrajina_06
 • navsteva_ukrajina_07
 • navsteva_ukrajina_08
 • navsteva_ukrajina_09
 • navsteva_ukrajina_10
 • navsteva_ukrajina_11
 • navsteva_ukrajina_12
 • navsteva_ukrajina_13
 • navsteva_ukrajina_14
 • navsteva_ukrajina_15
 • navsteva_ukrajina_16
 • navsteva_ukrajina_17
 • navsteva_ukrajina_18
 • navsteva_ukrajina_19
 • navsteva_ukrajina_20
 • navsteva_ukrajina_21
 • navsteva_ukrajina_22
 • navsteva_ukrajina_23
 • navsteva_ukrajina_24
 • navsteva_ukrajina_25
 • navsteva_ukrajina_26
 • navsteva_ukrajina_27
 • navsteva_ukrajina_28