jan
30

Šaliansky Maťko J. C. Hronského 2014

Šaliansky Maťko J. C. Hronského 2014Dňa 30. 1. 2014 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou konal 21. ročník okresného kola súťaže Šaliansky Maťko. Zúčastniť sa jej môžu žiaci 2. – 7. ročníka ZŠ, ktorí súťažia v prednese slovenskej povesti. Aj naša škola mala v súťaži dvoch zástupcov, ktorí ju reprezentovali nielen vzorne, ale hlavne úspešne. Obaja vo svojej kategórii obsadili 2. miesto.


Ľubomír Krištan
zo IV. B triedy obsadil 2. miesto v kategórii žiakov 4. – 5. ročníka ZŠ s povesťou Antona Mareca "Koľko vrchov majú Tatry". Žiaka pripravovala Mgr. Viera Kobielská.

Dárius Krišta zo VII.A triedy získal 2. miesto v kategórii žiakov 6. – 7. ročníka ZŠ s povesťou od Petra Vrlíka a Petra Mišáka "Okoličiansky železný kríž". Žiaka pripravovala Mgr. Stanislava Bakajsová.

Obom recitátorom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na ďalších podobných súťažiach.

  • saliansky_matko_diplom_01
  • saliansky_matko_diplom_02


  • saliansky_matko_01
  • saliansky_matko_02
  • saliansky_matko_03