mar
17

Volejbalisti úspešní

Volejbalisti úspešníDňa 13. marca sa v našej telocvični konalo okresné kolo vo volejbale žiačok ZŠ. Turnaja sa zúčastnili družstvá z Cirkevnej spojenej školy, ZŠ Juh a samozrejme naše dievčatá. Napriek nízkej účasti mal turnaj dobrú úroveň. V prvom zápase na seba narazili družstvá CSŠ a ZŠ Sídlisko II. V prvom sete sa naše dievčatá postupne rozohrávali, vybudovali si mierny náskok a nakoniec set priviedli do víťazného konca. Ďalšie dva sety už boli jasnou záležitosťou našich dievčat, ktoré zvíťazili hladko 3:0 na sety. V ďalšom zápase zvíťazila ZŠ Juh nad CSŠ takisto 3:0.

V rozhodujúcom zápase o postup na krajské kolo sa stretli naše dievčatá a družstvo ZŠ Juh. V prvom sete naše dievčatá hladko zvíťazili. Druhý set bol napínavý až do samého záveru. V ňom už Juh vyhrával 23:21, ale po oddychovom čase, keď hosťujúca hráčka pokazila podanie, prišla na podanie naša kapitánka V Kandalová a sériou troch výborných podaní skóre otočila v náš prospech a zvíťazili sme 25:23! Vzhľadom na to, že zápasy sa hrali na 3 hrané sety už bolo o víťazovi rozhodnuté. V poslednom sete preto dostali príležitosť aj ďalšie hráčky. Záver sme síce pokazili a prehrali 21:25, ale víťazstvo v obvodnom kole a postup na krajské kolo nám už neušiel!!!

Družstvo ZŠ Sídlisko II tvoria tieto hráčky:
V. Kandalová, S Hrižová, V. Sukovská, K. Kochanová, E. Ravasová, L. Boháčová, V. Goryľová, I. Ivanová, A. Ondrejová, D. Iľková. Pre chorobu chýbala K. Bérešová.

  • diplom_01
  • ok_volejbal_01

Dňa 17. marca prebiehalo na našej škole okresné kolo vo volejbale žiakov ZŠ. Zúčastnili sa ho Cirkevná spojená škola, ZŠ Juh, ZŠ Lúčna a samozrejme naša ZŠ Sídlisko II. Turnaj sa hral systémom každý s každým na dva víťazné sety.

V prvom zápase naši žiaci nastúpili proti ZŠ Lúčna. V prvom sete tohto zápasu bolo badať na našich žiakoch trošku nervozitu, no druhý set bol už čisto našou záležitosťou a chlapci ho vyhrali 2:0. Druhou prekážkou na turnaji bola Cirkevná spojená škola, avšak len spočiatku, pretože v druhom sete naši chlapci vynaložili všetko svoje úsilie a jasne v ňom dominovali. Ani tomuto súperovi nedovolili uhrať ani set. Poslednou prekážkou k postupu na krajské kolo bola ZŠ Juh. Prvý set bol dosť vyrovnaný a vedenie sa striedalo na obidvoch stranách. V druhom sete sme však našli recept na súpera a vyhrali v ňom pomerom 25:14 a súpera tak zdolali tiež 2:0.

Družstvo chlapcov ZŠ Sídlisko II:
J. Bednár, B. Bendas, J. Demčák, M. Demčák, A. Kapera, A. Kmec, S. Kuchár, S. Michalčo, M. Mikula,  Š. Pavlov, M. Talian, M. Zajac.

  • diplom_02
  • ok_volejbal_02