mar

Na návšteve v Steel PARKU

Na návšteve v Steel PARKUDňa 21. 03. 2014 sa vybrali naši siedmaci v rámci exkurzu technickej výchovy na návštevu košického Kulturparku, ktorého súčasťou je aj Steel PARK – Kreatívna fabrika. Práve toto zábavné technické centrum svojou neobvyklou expozíciou láka najmä detských návštevníkov a stalo sa aj ich hlavným cieľom.

Steel PARK - Kreatívna fabrika vznikla v snahe popularizovať medzi mladými ľuďmi kreatívnou formou vedné disciplíny a technicky orientované školy na základe príbehu výroby ocele. Pretože kde inde sa môže odohrávať príbeh ocele, keď nie v meste, ktorého identita je spojená s výrobou oceľových produktov. Na troch podlažiach sa v prostredí továrne žiaci zoznámili nielen s „príbehom ocele,“ ale mohli si viaceré fyzikálne procesy aj sami vyskúšať - ťažiť suroviny v interaktívnom pieskovisku, použiť geologický vrták, prechádzať lávkou v magnetických topánkach, separovať kovový odpad ovládaním elektromagnetického žeriavu. Zahrať si mohli robotický futbal, pozrieť 3D kino a mnoho ďalších originálnych exponátov,  podnecujúcich kreativitu a rozširovanie vedomostí, ale aj zodpovednosť za svoju bezpečnosť a ochranu životného prostredia.

V Steel PARKU sa siedmakom veľmi páčilo, keďže si mohli vďaka technike veľa vecí sami vyskúšať. Aktívne hranie sa s exponátmi bolo pre nich dôkazom, že svet okolo nás je skutočne zaujímavý, a to, čo je vo vzorcoch, v praxi naozaj funguje.

• steel_park_01
  • steel_park_02