okt
08

Čítačka s písačkou – "dožinky" literárnych a výtvarných prác

Čítačka s písačkouV utorok 08.10.2013 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou uskutočnilo vyhodnotenie literárnych a výtvarných prác 13. ročníka projektu - Čítačka s písačkou. Súťaž je realizovaná OZ Korálky v spolupráci s Hornozemplínskou knižnicou, Mestom Vranov nad Topľou aj vďaka podpore MK SR. Do tohtoročnej súťaže sa zapojilo 9 škôl vranovského regiónu a 230 žiakov vytvorilo 267 prác. V tejto silnej konkurencii sa nestratili ani žiaci našej školy. Štyri mladé talenty zaujali porotu natoľko, že si vo svojich kategóriách  odniesli  krásne prvé miesta.

Výtvarné práce odborne posúdila pani Mária Križalkovičová, ktorá skonštatovala, že ich kvalita sa z roka na rok zlepšuje. O to viac sa tešíme z úspechu Alžbetky Molčanovej, žiačky bývalej I. A triedy, ktorá v kategórii maľba zvíťazila.

Literárne práce hodnotila spisovateľka pani Alžbeta Verešpejová z Prešova, ktorá ocenila autentickosť a originalitu prác.

V 1. kategórii – próza si odniesol prvenstvo Šimon Krišta, žiak bývalej III. B triedy s textom o exotickej žirafe  menom: Zafira.

V 2. kategórii – próza zvíťazila Kristína Maliková, žiačka bývalej IV. B triedy s rozprávkou: Palička, ktorá hľadá kamarátku.

V 3. kategórii si so svojou dojímavou prózou: V sade odniesol 1. miesto Dárius Krišta, žiak bývalej VI. A triedy.

Víťazné literárne práce boli interpretované samotnými autormi pred zúčastnenými a hodnotené pani Valériou Juríčkovou, ktorá vyzdvihla rečový a literárny prejav súťažiacich. Cenu za autorské čítanie získal Šimon Krišta a tak zdvojnásobil svoj úspech.

Všetkým našim víťazom srdečne BLAHOŽELÁME a držíme palce, aby im radosť z vlastnej tvorby vydržala čo najdlhšie. Ďakujeme aj učiteľom Mgr. H. Borošovej, Mgr. V. Kobielskej, Mgr. V. Puškárovej, Mgr. A Vasiľovej, že svojich žiakov motivujú k písaniu a výtvarnej tvorbe a tak rozvíjajú ich talent.

 • citacka_pisacka_01
 • citacka_pisacka_02
 • citacka_pisacka_03
 • citacka_pisacka_04
 • citacka_pisacka_05
 • citacka_pisacka_06


 • citacka_pisacka_2013_01
 • citacka_pisacka_2013_02
 • citacka_pisacka_2013_03
 • citacka_pisacka_2013_04
 • citacka_pisacka_2013_05
 • citacka_pisacka_2013_06
 • citacka_pisacka_2013_07
 • citacka_pisacka_2013_08
 • citacka_pisacka_2013_09
 • citacka_pisacka_2013_11
 • citacka_pisacka_2013_12
 • citacka_pisacka_2013_13