okt
18

Tretiaci v múzeu v Hanušovciach

Tretiaci v múzeu v HanušovciachDňa 18.10.2013 sa 85 tretiakov našej školy v sprievode svojich učiteliek a vychovávateliek vybralo vlakom na exkurziu do Vlastivedného múzea v Hanušovciach nad Topľou. Obrovským zážitkom bola už samotná cesta, pretože pre mnohé deti to bola prvá skúsenosť so železničnou dopravou.

 

V múzeu sme absolvovali prehliadku historickej časti kaštieľa, kde sme sa oboznámili so životom šľachty. V gazdovskom dome sme zas mali možnosť nahliadnuť do života poddaných a dozvedieť sa, akí zruční remeselníci boli naši predkovia. Najviac sme obdivovali nástroje obuvníkov, kováčov a garbiarov. V prírodovednej časti nás upútali exponáty zvierat žijúcich v našom regióne.

Vrátili sme sa plní dojmov a vedomostí. Zrazu sa pre nás  učivo vlastivedy a prírodovedy zdalo ľahšie a zaujímavejšie.

žiaci III. A,B,C,D

  • tretiaci_hanusovce_01
  • tretiaci_hanusovce_02
  • tretiaci_hanusovce_03
  • tretiaci_hanusovce_04
  • tretiaci_hanusovce_05
  • tretiaci_hanusovce_06
  • tretiaci_hanusovce_07
  • tretiaci_hanusovce_08