dec
14

Beseda s Gabrielou Futovou

V utorok 9.12. 2014 sme sa vybrali do Hornozemplínskej knižnice. Prišla nás navštíviť spisovateľka Gabriela Futová.

Na besedu sme sa dôsledne pripravili. Oboznámili sme sa so životom a dielom mladej spisovateľky pochádzajúcej z Prešova. Niektoré knihy sme si prečítali a rozobrali. Zaujala nás Psia škola kocúra Červenochvosta. Pobavili sme sa na príbehoch z kníh Naša mama je bosorka, Brata musíš poslúchať, Nezblázni sa mamička. Niektorí máme jej knihy aj vo svojich vlastných knižniciach.

Beseda nás veľmi zaujala. Pani spisovateľka je milá, veselá a o svojich knihách rozprávala s vtipom a pútavo. Mohli sme sa spýtať na všeličo z jej života, škoda, že na niektoré naše otázky nezvýšil čas. Dozvedeli sme sa, že pani spisovateľka píše od malička, že má rada zvieratká, ktoré doma aj chová. Sama veľmi rada a veľa číta. Doteraz už napísala 14 kníh, za 3 z nich bola ocenená. Námety čerpá od detí a radí pani učiteľkám, aby si zaznamenávali zážitky zo školy so žiakmi a potom ich aj zverejnili, určite by to bolo zaujímavé čítanie.

Niektoré knihy sme si mohli zakúpiť, pani spisovateľka nám ich podpísala. Záverečná spoločná fotografia bude príjemnou spomienkou na toto perfektné stretnutie.

 • gab_fut (1)
 • gab_fut (10)
 • gab_fut (11)
 • gab_fut (12)
 • gab_fut (2)
 • gab_fut (3)
 • gab_fut (4)
 • gab_fut (5)
 • gab_fut (6)
 • gab_fut (7)
 • gab_fut (8)
 • gab_fut (9)
 • gab_fut