dec
22

Komiksiáda, alebo komiksom k čítaniu

Komiks predstavuje samostatné umenie či žáner, ktorý spája literatúru s výtvarným umením. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou vo štvrtok 17. decembra 2015 privítala svojich hostí na workshope o komikse s Petrom Karpinským.

Príjemné predpoludnie prinieslo, okrem množstva zaujímavých informácií tykajúce sa najmä slovenského komiksu, aj vyhodnotenie súťaže v tvorbe komiksov s názvom Komiksiáda, alebo komiksom k čítaniu. Ocenenia z rúk slovenského spisovateľa a jazykovedca, ktorému pri portcovaní pomáhal akademický maliar Jozef Jackanič, si odniesli aj žiaci našej školy. Ema Kovaľová získala vo svojej kategórii (9.-15. rokov) 3. miesto, čestné uznanie v rovnakej kategórii patrilo Alžbete Molčanovej, Alexandre Kandalovej, Viktórii Ambrozyovej a Filipovi Mruskovi. Svoj talent a reprezentáciu našej školy v tomto osobitom umení predviedli aj Stella Lompartová, Kristína Krúdyová, Andrea Krankotová, Nina Martičeková a Natália Tomková. Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme mnoho tvorivých síl, aby komiks aj do budúcna patril medzi obľúbený prejav ich umeleckého ducha.

  • DSC_0001_img
  • DSC_0002_img