jan
23

Šaliansky Maťko

Vo štvrtok 19. januára sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou konalo regionálne kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Organizátori v tomto roku prišli s novinkou a do súťaže zapojili aj žiakov z okresu Humenné. A tak sa naši reprezentanti museli popasovať s väčším počtom súťažiacich, ako to bolo v predchádzajúcich ročníkoch. Svojimi výbornými výkonmi si vybojovali cenné víťazstvá.

V 1. kategórii získala Katarína Kačerová 3. miesto. Keďže bola najlepšou recitátorkou z vranovských účastníkov, bude reprezentovať okres Vranov n/T na krajskej súťaži. V 2. kategórii získala Erika Barlová čestné uznanie (bola druhou z vranovských recitátorov). Prednes Ľubomíra Krištana zaujal súťažiacich v 3. kategórii a udelili mu cenu divákov. Žiakov na súťaž pripravovali Mgr. Viera Kobielská, Mgr. Danka Kolesárová a PaedDr. Martina Jacková. Všetkým trom našim reprezentantom srdečne blahoželáme a Katke budeme držať palce, aby sa jej 14. februára prednes vydaril čo najlepšie.

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg