máj
23

Novodobé nelátkové závislosti a prevencia závislosti

NOVODOBÉ NELÁTKOVÉ ZÁVISLOSTI SÚ NEBEZPEČNÉ, SPRÁVAJME SA PRETO ZODPOVEDNE! To sa vo výchovnom programe z tvorivej dielne Mgr. Petra Nováka, plnom melodických pesničiek, potvrdilo. Nové technické vymoženosti, ktorými dnes disponujeme, pomáhajú modernému človeku zvládať veľmi rýchle tempo súčasného života.

Moderný, hlavne mladý človek túto techniku bez problémov prijíma, ovláda aj kontroluje. Žiaľ, v priebehu niekoľkých rokov práve táto technika ukazuje ľudstvu aj svoj odvrátený rozmer a produkuje problémy. Ako a akým spôsobom sa im ubrániť sme sa dozvedeli 16. mája 2017 v priestoroch Mestského kultúrneho domu. Rady nám dával a diskutoval s nami lekár, odborník psychiatrického oddelenia MUDr. Ladislav Jakubčiak. Beseda bola sprevádzaná výtvarným stvárnením danej problematiky priamo na javisku mladou umelkyňou sand art z Čiech, Marikou Koňařovou a popretkávaná piesňami v podaní Lindy Vinklerovej a Mária Jenča. Cieľom podujatia bolo rozpútať diskusiu medzi mladými ľuďmi a otvorene rozprávať o problémoch, s ktorými sa vo svojom veku pravidelne stretávajú. Veselé pesničky plné pozitívnych textov s témami ako sú úsmev, láska, príroda, podporené hovoreným slovom naozaj od srdca žiaci ocenili svojou spontánnou radosťou a potleskom.