okt
25

Furmanské preteky

Druhú októbrovú sobotu 14.10.2017 vylákalo slnečné počasie deti z Turistického krúžku, Hravej turistiky a S batohom po okolí, na krásne podujatie s názvom Furmanské preteky, ktoré sa konali v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou.

1. ročníka exibično-súťažného podujatia furmanov sa zúčastnili 14 súťažiaci z Prešovského a Košického kraja, ktorí súťažili v 3 disciplínach, a to s vozom, s kladou a tzv. silovej disciplíne. Deti tak mali možnosť spoznať ťažkú prácu furmanov a ich koní. Naopak, krásu a ľahkosť pohybu jazdeckého koňa predviedol Patrik Spišák so svojou kobylkou Carol v ukážke parkúru. Deti svojim potleskom povzbuzovali všetky kone k dobrým výkonom a odmenou im bola jazda na kobylke Carol. Ďakujeme rod. Spišákovej za túto možnosť a nezabudnuteľné zážitky.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 10
  • 11