apr

DEŇ NARCISOV

narcis mini11. apríla 2019 sa na celom Slovensku, aj na našej škole niesol v duchu DŇA NARCISOV. Prostredníctvom rozhlasového vysielania sme vyzdvihli cieľ a význam tohto dňa.
V priestoroch školy sme urobili finančnú zbierku, ktorá bola organizovaná Ligou proti rakovine už 23-krát. Zakúpením a pripnutím žltého narcisu na odev sme podporili myšlienku spolupatričnosti s chorými ľuďmi.
Narcis ako jeden z prvých kvietkov jari oznamuje príchod tohto obdobia, prebúdzania prírody a života. Tak sa stal i symbolom nádeje, že aj náročný boj s touto zákernou chorobou môže mať šťastný koniec.

V rámci tohto výnimočného dňa sme štvrtákom zorganizovali besedu s Mgr. Jurčovou z Hornozemplínskeho osvetového strediska, na ktorej sa dozvedeli viac o vzniku a zameraní neziskovej organizácie Ligy proti rakovine, o prevencii civilizačných chorôb a zdravotnom štýle.
Pre žiakov deviatych ročníkov si MUDr. Molčanová, kožná lekárka pripravila zaujímavú prednášku ohľadom prevencie kožného melanómu, starostlivosti o kožu, bežné kožné ochorenia a znamienka. Pani doktorka žiakom veľmi odborne a primerane zodpovedala na širokú škálu otázok o problematickej pleti, ako sa správne a zdravo slniť v letných mesiacoch, aké ochranné krémy používať, či je alebo nie je vhodné navštevovať soláriá.
Veríme, že zapojením sa do 23. ročníka Dňa narcisov sme urobili kúsoček dobra pre ľudí v ťažkom období. Pre nás to bol deň v škole skrášlený o tieto príjemné aktivity. Za podporu tejto akcie nám všetkým patrí úprimné ĎAKUJEME.

Vo finančnej zbierke počas Dňa narcisov bola vyzbieraná suma 340,88 €. Peniaze sme odovzdali občianskemu združeniu NARCIS. Všetci, ktorí sme sa do zbierky zapojili sme ukázali, že máme srdce na správnom mieste. Teší nás, že sme opäť prispeli na dobrú vec. Všetkým patrí úprimná VĎAKA.

• img_20190411_080035
  • img_20190411_083504