okt
11

Vranovské medové dni

vmd miniDňa 11. 10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili 1. ročníka Vranovských medových dní, ktorý sa konal v dome kultúry. Na odbornej prednáške sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o včele medonosnej, či včelárskych potrebách a produktoch. Na chodbách Domu kultúry si žiaci prezreli výtvarné práce na tému „Včely a včelár očami detí. Zároveň mali možnosť ochutnať rôzne druhy medu a iných včelích produktov, či poskladať si „včelie puzzle“. 

Organizátori ZO SZV Vranov nad Topľou v spolupráci s mestom pripravili 1. ročník zaujímavej akcie, ktorou nielenže priblížili prácu a význam včelárstva, ale dovolili tiež verejnosti spoznať plody nenahraditeľnej snahy vranovských včelárov.
V zapojenej súťaži uspeli aj žiaci zo ZŠ Sídlisko II. V II. kategórii 1. miesto získala a z rúk pána primátora Ing. J. Ragana počas slávnostného vyhodnotenia si cenu prevzala Noemi Mitríková zo IV. A triedy p. uč. H. Borošovej a za 3. najlepšie dielo v rovnakej kategórii bola odmenená Emília Lacká z II. D pod vedením p. uč. M. Šofrankovej.
Školáci si prostredníctvom prednášky členov SZV z podujatia odniesli, okrem sladkého pôžitku z ochutnávania rôznych druhov medu, teoretické poznatky o úlohe včely a jej spoločenstva v živote človeka. Veríme, že množstvo získaných informácií našich žiakov obohatilo a inšpirovalo stať sa raz v budúcnosti včelármi.

 • vmd (1)
 • vmd (2)
 • vmd (3)
 • vmd (4)
 • vmd (5)
 • vmd (6)
 • vmd (7)
 • vmd (8)
 • vmd
 • vmd1 (1)
 • vmd1 (2)
 • vmd1