okt
28

Parazity okolo nás

parazity miniDnes 28. októbra sme mali my šiestaci netradičnú hodinu biológie s pani MVDr. Martou Jalčovou, PhD. z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou, ktorá bola zameraná na parazity.
V úvode sme si stručne zhrnuli, čo už o parazitoch vieme, ako sa rozdeľujú, ktoré žijú v a na ľudskom tele, ktoré zas vyhľadávajú našich domácich miláčikov. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavosti o blchách, švolách, ploštici posteľnej, pásomnici dlhej, mrli ľudskej, hlíste detskej... o ich životnom cykle, nepríjemnostiach, ktoré spôsobujú človeku, akým spôsobom sa môžeme stať ich hostiteľmi a ako si s nimi vieme poradiť.

Táto téma nie je síce nepríjemná, ani lákavá, no sme radi, že sme sa touto problematikou mohli bližšie zaoberať. Poznať bližšie týchto nepríjemných živočíchov znamená, že sa vieme pred nimi brániť, a keď nás „navštívia“, už vieme, ako sa ich zbaviť.

  • parazity_beseda (1)
  • parazity_beseda (2)
  • parazity_beseda (3)
  • parazity_beseda (4)
  • parazity_beseda (5)
  • parazity_beseda (6)
  • parazity_beseda