sep
17

Kráľovstvo odpadu

chd miniV utorok 17. septembra 2019 si žiaci tretieho až šiesteho ročníka vychutnali EKO rozprávku o separácii odpadového materiálu s názvom Kráľovstvo odpadu.
Stali sa svedkami toho, ako víly igelitky zaplavili čisté kráľovstvo Zem, ktoré sa začalo meniť na nepoznanie. Nevládli už viac králi a kráľovné, ale odpad na čele s barónkou Kartónkou, ktorej hlavným heslom bolo: „Odpad si a na odpad sa obrátiš!“ Predstavenie bolo plné rozprávkových bytostí, ktorých kostýmy boli dokonalými ukážkami jednotlivých druhov odpadových materiálov. Vodník Ropník, Emis-anjel, bosorka Plastaňa a nakoniec príšera Konzum. S týmto všetkým odpadom sa museli vysporiadať naši hlavní záchrancovia, hrdina Recykloman a mladý kuchár, z ktorého sa nakoniec stal Kucharoman. S veľkým nadšením im pomáhali aj naši žiaci.

Nemusíme byť hrdinovia, aj z obyčajného človeka sa môže stať záchranca Zeme. Ako? Recyklujme odpad a nevyrábajme ho zbytočne príliš veľa, nekupujme veci, ktoré nepotrebujeme, aby sme nakoniec neboli vtiahnutí príšerou Konzumu.

 • divadlo (1)
 • divadlo (10)
 • divadlo (11)
 • divadlo (12)
 • divadlo (13)
 • divadlo (14)
 • divadlo (15)
 • divadlo (16)
 • divadlo (17)
 • divadlo (18)
 • divadlo (19)
 • divadlo (2)
 • divadlo (20)
 • divadlo (21)
 • divadlo (22)
 • divadlo (23)
 • divadlo (24)
 • divadlo (25)
 • divadlo (26)
 • divadlo (27)
 • divadlo (3)
 • divadlo (4)
 • divadlo (5)
 • divadlo (6)
 • divadlo (7)
 • divadlo (8)
 • divadlo (9)
 • divadlo