sep
20

Zbierka Biela pastelka na našej škole

bp miniV piatok 20. septembra 2019 sa uskutočnil už 18. ročník zbierky, ktorej cieľom je upozorniť na problematiku ľudí so zrakovým postihnutím a pomôcť im žiť čo najkvalitnejší a samostatný život.
Ambsádorkou Bielej pastelky je aj tohto roku známa moderátorka Adela Vinczeová: „Páči sa mi myšlienka Bielej pastelky i ľudia, ktorí sa na jej organizácii podieľajú. Bola by som veľmi rada, ak by sme spoločne urobili ešte veľa dobrých vecí zameraných na pomoc ľuďom nevidiacim a slabozrakým,“ povedala A. Vinczeová na margo vzájomnej spolupráce.
Aj naša škola sa do verejnej zbierky aktívne zapojila. Dvaja dobrovoľníci – Bianka Kinčovská z 8.B a Samuel Berta z 9.A – s bielo-modrou pokladničkou prešli za dopoludnie jedáleň, všetky triedy našej školy, vedenie školy, pedagógov a zamestnancov školy. Vyzbierali sme spoločne sumu 325,71 €.

Pri každej zbierke sa zväčša pýtame KAM idú naše peniaze. Vďaka nim pomáhame výučbou čítania a písania Braillovho písma, učíme nevidiacich samostatne sa pohybovať v uliciach pomocou bielej palice, prispievame na výcvik vodiaceho psa. Ani práca na počítači či ovládanie dotykového telefónu dnes nie je pre nevidiacich problémom a pod odborným vedením ho poľahky zvládnu. Vďaka zbierke Biela pastelka môžu nevidiaci a slabozrakí absolvovať kurzy práce s kompenzačnými a optickými pomôckami.
Prispeli sme na dobrú vec a spravili sme dobrý skutok. Všetkým za príspevok ďakujeme.
Koordinátorka školskej zbierky Mgr. Katarína Antošová.

 • Biela pastelka (1)
 • Biela pastelka (11)
 • Biela pastelka (12)
 • Biela pastelka (13)
 • Biela pastelka (14)
 • Biela pastelka (15)
 • Biela pastelka (16)
 • Biela pastelka (17)
 • Biela pastelka (19)
 • Biela pastelka (2)
 • Biela pastelka (20)
 • Biela pastelka (21)
 • Biela pastelka (22)
 • Biela pastelka (23)
 • Biela pastelka (24)
 • Biela pastelka (25)
 • Biela pastelka (27)
 • Biela pastelka (28)
 • Biela pastelka (29)
 • Biela pastelka (3)
 • Biela pastelka (31)
 • Biela pastelka (33)
 • Biela pastelka (4)
 • Biela pastelka (6)
 • Biela pastelka (7)
 • Biela pastelka (9)
 • Biela pastelka