sep
27

Noc výskumníkov

nv miniTak ako po minulé roky, aj tento rok sa žiaci 8. ročníka zúčastnili festivalu vedy a techniky pod názvom Noc výskumníkov. Konal sa v piatok 27. septembra 2019 v OC Optima v Košiciach. Festival sľuboval bohatý a maximálne pestrý program, ktorý osloví všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú hlavne deti v školskom veku, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.

Žiaci mohli vidieť a aj si sami vyskúšať množstvo zaujímavých pokusov hlavne z oblasti fyziky, chémie, biológie, geografie a techniky. Videli napríklad rôzne minerály, kovy, lávovú lampu, ľudský nervový systém, tekutý dusík, autíčko na vodíkový pohon, 3D tlačiareň pomocou ktorej sa dajú vyrobiť ľudské implantáty. Rôzne stavebnice a roboty, liečivé rastliny, dokonca sa mohli dotknúť plazov.
Tieto úžasné pokusy pre žiakov pripravili študenti a ich vyučujúci z vysokých škôl v Košiciach, ako sú Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, Technická univerzita, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie, Neurobiologický ústav, Ústav experimentálnej fyziky, Archeologický ústav a mnoho iných.
Dúfame, že tieto experimenty žiakov zaujali natoľko, že budú pre nich podnetom pri napredovaní v štúdiu chémie, fyziky a iných odborných predmetov.

 • nv (1)
 • nv (10)
 • nv (11)
 • nv (12)
 • nv (13)
 • nv (14)
 • nv (15)
 • nv (16)
 • nv (17)
 • nv (18)
 • nv (19)
 • nv (2)
 • nv (20)
 • nv (21)
 • nv (22)
 • nv (23)
 • nv (24)
 • nv (25)
 • nv (26)
 • nv (27)
 • nv (29)
 • nv (3)
 • nv (30)
 • nv (31)
 • nv (32)
 • nv (33)
 • nv (34)
 • nv (35)
 • nv (36)
 • nv (37)
 • nv (38)
 • nv (39)
 • nv (4)
 • nv (40)
 • nv (41)
 • nv (42)
 • nv (43)
 • nv (44)
 • nv (45)
 • nv (46)
 • nv (47)
 • nv (5)
 • nv (6)
 • nv (7)
 • nv (8)
 • nv (9)
 • nv