máj
09

Vesmír očami detí

vesmir miniTajomný, nekonečný, neprebádaný... Aj takto označujeme VESMÍR, ktorého sme súčasťou, a ktorý často stvárňujeme vo svojich fantazijných predstavách.
Ako dokážu deti pustiť uzdu svojim myšlienkam a vytvoriť zaujímavý obraz o tajuplnom vesmíre, sme sa dozvedeli z výtvarných prác, ktoré vyobrazili žiaci našej školy pre súťaž “Vesmír očami detí.” Každoročne ju vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci aj s regionálnymi osvetovými strediskami.
V tomto šk. r. roku sa konal už jej XXXVI. ročník a aj naši žiaci prispeli peknými prácami do jeho pokladnice. Patrí im veľká vďaka za to, že ani protipandemické opatrenia a dištančné vyučovanie nezastavili ich snahu podieľať sa na pestrej palete obrazov o tajuplnom vesmíre. Dňa 31.3.2021 sme zaslali ich zaujímavé dielka (z I. a II. stupňa) do HZOS vo Vranove nad Topľou, kde sa konalo okresné kolo tejto súťaže.

Potešili nás ocenenia, ktoré v ňom získali:
Stella Vinklerová z III. D (p.uč. Mgr. M. Šofranková), Soňa Hermanovská zo VI. A (p.uč. Mgr. J. Lazúrová), Stela Saladiaková zo VII. B a M. Holpová z IX. C triedy (p.uč. Mgr. M. Borošová) a ich práce postupujú na celoslovenské kolo do Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove, kde bude inštalovaná výstava víťazných a vybraných prác.
Gratulujeme a držíme palce!

 

vinklerovaStella Vinklerová III. D (Mgr. M. Šofranková)
holpovaMartina Holpová IX. C (Mgr. M. Borošová)
saladiakovaStela Saladiaková VII. B (Mgr. M. Borošová)
hermanovskaSoňa Hermanovská VI. A (Mgr. J. Lazúrová)