leto 2024  Výberové konanie Matematika

máj

Bronzové atlétky a atléti

beh miniPiesok v doskočisku vyhladený, bežecké dráhy skontrolované, trávnik pokosený, pomôcky pripravené a lavičky pre fanúšikov natreté... a môžeme začať sláviť sviatok atletiky na Dvojke. Už tradične sa u nás v uplynulých dňoch konalo okresné kolo v atletike základných škôl. Počas dvoch dní si svoje sily zmerali žiaci a žiačky z ôsmych základných škôl nášho okresu. Za priaznivého počasia nebola núdza o pekné športové momenty, osobné rekordy, či napínavé a dojímavé okamihy. Naše družstvo atlétov obsadilo so ziskom 790 bodov bronzové miesto, pričom od strieborného ich delilo len 7 bodov. Pri súťažení našich atlétok bola situácia ešte tesnejšia, keď na základe rovnosti bodov, rozhodol lepší individuálny výkon žiačok a naše dievčatá sa tak museli uspokojiť s tretím miestom. Z celkového pohľadu sme sa všetci zhodli na tom, že v silnej konkurencii športovcov z iných škôl obstáli výborne a že táto skutočnosť nám bude motiváciou do ďalšej práce. Všetkým našim reprezentantom ďakujeme a do budúcna prajeme veľa nielen športových úspechov. Žiakov na súťaž pripravovali Mgr. Janka Kolcunová, Mgr. Karol Nemec a Mgr. Rastislav Fedor.

Atletika chlapci
Družstvo chlapcov:
horný rad zľava: Daniel Roža 9. B, Andreas Demčák 9. B, Adam Beňo 9. D, Gabriel Šmatko 9. B
dolný rad zľava: Tobias Turcovský 9. C, Tomáš Miľo 9. C, Jakub Ján Bendas 9. C, Samuel Musák 9. C

Atletika dievčatá
Družstvo dievčat:
horný rad zľava: Sarah Fejková 9. B, Liana Adamová 9. B, Laura Čandíková 9. C, Helena Órfhlaith Collins 8. A, Aimee Anna Tabaka 7. B
dolný rad zľava: Karolína Bačiková 7. D, Laura Dvorčáková 8. A, Vanesa Pisarčíková 7. C

• Atletika chlapci
  • Atletika dievčatá