apr

Dobšinského rozprávkový svet

dobsinsky miniZákladná škola Pavla Dobšinského v spolupráci so Základnou umeleckou školou v Rimavskej Sobote zorganizovali v tomto školskom roku XXII. ročník súťaže v tvorbe komiksu na základe slovenskej ľudovej rozprávky.
Žiaci 2. – 9. ročníka mali možnosť vybrať si spomedzi troch určených príbehov zo zbierky Pavla Dobšinského, aby preukázali svoj talent v jeho výtvarnom spracovaní do modernej podoby.
Účasť našich žiakov nám priniesla krásne úspechy. Komiksový príbeh o Černokňažníkovi Nikolasa Vraníka z II. D získal v I. kategórii (2. - 4. ročník) 1. miesto a v III. kategórii (7. - 9. ročník) žiačke IX. B, Simone Maťašovej, s rovnakým príbehom bolo porotou udelené 1. miesto. Oceneným srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Cernoknaznik_Matasova
  • IMG_20230201_133041