apr
24

NARCIS – kvietok jari a NÁDEJE

narcis miniV živote mali by sme si užiť dnešok,
neriešiť včerajšok ani zajtrajšok,
dokázať sa tešiť z maličkostí,
a rýchlo z mysli vypúšťať zlosti.
Pretože nikdy nevieme, čo zajtra postretne nás,
práve dnes je na šťastie ten správny čas.
                                                           (úryvok z knihy Prežila som TO)

Na Slovensku ročne pribudne okolo 40 000 onkologických pacientov. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie prevenciou a včasným rozpoznaním ochorenia sa dá predísť štvrtine všetkých nádorových ochorení.
20. apríla sme sa aj my, na našej Dvojke, rozhodli podporiť ľudí, ktorí zvádzajú ťažký boj s onkologickým ochorením.

Cieľom tohto dňa – Dňa narcisov – je vniesť problematiku boja proti rakovine bližšie k ľuďom, do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Jeho symbolom je žltý narcis, kvietok jari a nádeje, ktorý si pripíname v tento deň na svoj odev, aby sme aj týmto spôsobom vyjadrili úctu, obdiv a náklonnosť ľuďom bojujúcim so zákernou chorobou.
Poďakovanie patrí všetkým žiakom, rodičom a zamestnancom školy, ktorí sa do tejto finančnej zbierky na pomoc chorým pacientom a ich rodinám zapojili.
Ďakujeme!

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9