apr
28

Turisti v Prešove

uc miniV sobotu (22.4.2023) sa deti z Turistického krúžku a krúžku Hravá turistika vybrali na výlet do nášho krajského mesta Prešov. Ich cieľom bola návšteva Hvezdárne a Planetária v Prešove. Vo hvezdárni si pozreli film s názvom Prázdniny vo vesmíre, príbeh o veľkej túžbe malého Miloša stať sa kozmonautom, ktorý sa spolu s kamarátom kozmonautom dostane do výcvikového strediska kozmonautov a prejde neľahkým výcvikom na pomyselnej rakete. V planetáriu ich čakal ďalší zaujímavý film Slnko a hodinár, ktorý ponúka prehľad hodín od gnómonu, hodín s plavákom, presýpacích hodín, kyvadlových hodín, až po moderné budíky. V závere sa deti formou riekaniek naučili určovať čas podľa ručičkových hodín. Z Planetária sa vybrali do centra mesta, kde si pozreli konkatedrálu sv. Mikuláša a mestský park. Posledné kroky ich priviedli do zábavného parku „Leopark“ a samozrejme nechýbala ani sladká dobrota, výborná zmrzlina. Cestou domov vlakom sa ozývali hlasy spokojných detí a rozhovory o zážitkoch prežitých počas dňa nemali konca-kraja.

 • T_1
 • T_10
 • T_11
 • T_12
 • T_13
 • T_14
 • T_15
 • T_16
 • T_17
 • T_18
 • T_19
 • T_2
 • T_20
 • T_21
 • T_22
 • T_3
 • T_4
 • T_5
 • T_6
 • T_7
 • T_8
 • T_9