dec

Planetárium

planet miniDňa 1.12.2022 sa žiaci štvrtého ročníka vybrali na výlet do Prešova. Cieľom bolo prezrieť si centrum Prešova, nášho krajského mesta a navštíviť Hvezdáreň a planetárium v Prešove, kde žiaci strávili čas spoznávaním hviezd a planét slnečnej sústavy.
Naša cesta za poznaním sa začala cestou na železničnú stanicu, odtiaľ potom vlakom do Prešova.
V prednáškovej sieni Hvezdárne sa zoznámili s vesmírom, chodom slnečnej sústavy a zaujímavosťami z kozmu. Popozerali si aj krátke vesmírne rozprávky. Po prednáške sme si prezreli expozíciu vo výstavnom priestore a ešte sme absolvovali návštevu pod hviezdnou oblohou. Ako sa žiakom v planetáriu páčilo? Na položenú otázku reagovali tak, že sa im páčili kreslá, ako ležali a pozorovali hviezdy, niektorým žiakom sa páčili rozprávky, iným zbierka meteoritov, hviezdna obloha aj modely raketoplánov…
Túto návštevu planetária sme spojili aj s návštevou a potulkami mestom, pri ktorých sme si prezreli staré hradby a pamiatky Prešova. Odmenou nám bola návšteva vianočných trhov.