nov
19

Turnaj v hre spoločenských hier

clovece miniStolové spoločenské hry sú obľúbené na celom svete. S nimi sa deti nielen zabavia, ale môžu sa aj mnohému naučiť. Zábavným spôsobom sa naučia dodržiavať pravidlá, vyrovnávať sa s prehrou, myslieť kreatívne, rozvíjať sústredenosť, trpezlivosť, sebaovládanie alebo riešiť problémy. Pri stolových hrách sa deti učia tiež plánovať a prijímať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Vďaka stolovým hrám sa deti vyhýbajú samote, viac komunikujú a trávia spoločné chvíle s rodičmi či priateľmi. Dôvodom na príjemné stretnutie plné zábavy teda môže byť aj pekná spoločenská hra. V piatok, 19. novembra 2022, sa v ŠKD stretli finalisti turnaja v hre spoločenských hier.

Prváci si zahrali Pexeso, druháci Človeče, nehnevaj sa, tretiaci spoznali novú hru Nahor a nadol a štvrtáci si vyskúšali svoju logiku a predstavivosť v hre Piškvorky.

Víťazi:
Pexeso: Stanislav Leško I.D
Človeče, nehnevaj sa!: Ján Vojtek II.A
Nahor a nadol: Emma Hájniková III.B
Piškvorky: Adam Lazor IV.C

 • sh1
 • sh10
 • sh11
 • sh12
 • sh13
 • sh14
 • sh15
 • sh16
 • sh17
 • sh2
 • sh3
 • sh4
 • sh5
 • sh6
 • sh7
 • sh8
 • sh9