nov
30

Náboj - Junior

nabojjuniorNáboj Junior je medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov druhého stupňa základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh. 
Obťažnosť úloh bola volená tak, aby sa mohli zúčastniť aj študenti, ktorí so súťažami nemajú veľa skúseností a pritom si prišli na svoje aj úspešní riešitelia matematických olympiád. Úspech väčšinou nezávisí len na schopnostiach jednotlivých členov, ale aj na efektívnej tímovej spolupráci. V Náboji Junior nejde o bezduchú aplikáciu postupov naučených zo školy - naopak, úlohy spravidla vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu.

Úlohy boli netradičné a pomáhali rozvíjať predstavivosť, logické myslenie a predovšetkým záujem o matematiku a fyziku. Obťažnosť úloh postupne narastala.

Dňa 25. 11. 2022 sa tejto súťaže prvýkrát zúčastnili aj žiaci Dvojky. Na začiatku súťaže dostal každý tím zadania šiestich úloh. Akonáhle tím správne vyriešil úlohu, dostal ďalšiu. Tím, ktorý vyriešil v časovom limite najviac úloh, vyhral.

Tím A bol tvorený žiakmi: Tamara Furková z 8.C, Milan Gešperik z 8.A, Stela Saladiaková z 9.B a Richard Vasilko z 9.B
Tím B súťažil v zložení: Jakub Pešta 8.A, Michael Kozák z 8.D, Matej Lešňanský z 9.B a Jakub Adam z 9.A.
Oba tímy usilovne pracovali na riešení úloh. Lepšie sa však darilo tímu A. Z 8 krajín a 1392 tímov sa náš tím umiestnil na 32. mieste. V rámci Slovenska zo 417 tímov, náš tím obsadil 11. miesto a medzi súťažiacimi prešovského kraja si vybojovali krásne 3. miesto.

Žiaci odchádzali nadšení, plní nových zážitkov a skúseností.
Obom tímom gratulujeme k dosiahnutým úspechom.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • IMG_20221129_094248