jún
12

Tradične – netradične na geografii v šiestom ročníku

Zem smileTento týždeň k nám zavítala vzácna návšteva, Ing. Katarína Michalová, ktorá prišla na besedu s našimi šiestakmi. Keďže v šiestom ročníku preberáme Afriku a Áziu, prizvali sme ju medzi nás. Katka strávila niekoľko mesiacov v škole v africkej Ugande, v Kambodži a Vietname, tak sa prišla podeliť so svojimi skúsenosťami a zážitkami. Okrem toho, že tam zavádzala nový ekonomický software, učila na ugandskej škole nemčinu. Pre žiakov to bol krásny zážitok, rozprávala napríklad aj o tom, že žiaci v škole sa učia od rána od siedmej, do večera do šiestej. Boli veľmi prekvapení, že títo žiaci jedia každý deň to isté jedlo na obed a večeru. Dokonca sú nesmierne vďační za kúsok čokolády alebo ak im prinesiete loptu. Deti v Ugande sú veľmi milé, nenáročné, radi spolupracujú a navzájom si pomáhajú. Svoje rozprávanie oživila fotodokumentáciou nielen zo školy, ale aj zo safari. Naši žiaci jej dávali priebežne otázky, na ktoré rada odpovedala. Besedu sme ukončili búrlivým potleskom a dúfame, že Katka nás ešte v budúcnosti určite navštívi. Srdečná vďaka.

  • 20240606_132210