jún
11

„Spišský Jeruzalem mojimi očami”

spis miniVyhlasovateľ súťaže Mestské kultúrne stredisko Spišské Podhradie organizovalo výtvarnú súťaž „Spišský Jeruzalem mojimi očami” v rámci 9. ročníka duchovno-kultúrneho festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2022.
Témou súťaže bolo: Čo si predstavuješ pod pojmom Spišský Jeruzalem? Je to nejaké miesto? Niečo hmotné, čo sa dá chytiť? Alebo niečo nehmotné, duchovné? Vedel by si to vyjadrit' maľbou alebo kresbou? Hlavným cieľom súťaže bolo zachytiť vnímanie Spišského Jeruzalema prostredníctvom výtvarného diela.
Žiačky našej školy Viktória Draxlerová (IV.D) a Stela Saladiaková (VIII.B) nás v tejto súťaži úspešne reprezentovali. Stela Saladiaková pod vedením Mgr. M. Borošovej sa stala víťazkou v 2. kategórii (Základné školy – II. stupeň) a Viktória Draxlerová pod vedením Mgr. M. Šofrankovej obsadila 2. miesto v 1. kategórii (Základné školy – I. stupeň). Blahoželáme našim výtvarným talentom!

  • IMG_20220607_100414
  • Stelka_Saladiaková_8_B