jún
19

Medzinárodné úspechy v jazykových súťažiach

cszf miniJazykový kvet ŤUKNI
Pred časom sme priniesli správu o tom, že naše deviatačky Barbara, Vivien a Viktória zaujali svojimi poviedkami písanými v ruskom jazyku porotcov súťaže Jazykový kvet ŤUKNI natoľko, že obsadili všetky tri víťazné priečky. Najlepšia z nich postúpila z 1.miesta do medzinárodného kola, ktoré sa konalo 15. júna. Porota sa vyjadrila, že rozhodovanie nebolo vôbec ľahké, pretože o víťazstvo sa uchádzali detské a mládežnícke skvosty.
A ako to dopadlo? Pre nás fantasticky!!! Žiačka Barbara Koščová z 9.C uspela v silnej medzinárodnej konkurencii a umiestnila sa so svojou poviedkou Рождественский вечер /Vianočný večer/ na úžasnom 2. mieste za súťažiacou zo Španielska a pred súťažiacou z Nového Zélandu.

Z tohto jej úspechu sa nesmierne tešíme a želáme jej, nech ju ani naďalej neopúšťajú múzy pri tvorení a pokračuje v rozvíjaní svojho talentu už v novej škole.
Englishstar – úspech v súťaži a zľavový kód pre všetkých žiakov
5. mája 2022 sa konala súťaž v anglickom jazyku „EnglishStar“. Je to medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Táto súťaž nie je postupová, ale testovacia.
Tejto zaujímavej súťaže sa zúčastnilo 40 žiakov z našej školy. 30 žiakov získalo diplom so zlatou pečaťou, pretože test napísali na viac ako 80%. Každý zúčastnený žiak obdržal malý darček.
Stela Selediaková (8.B) a Lea Lobodášová (5.C) napísali test na 100%, preto získali darček od reklamného partnera značky FUSAKLE.
Reklamný partner súťaže poskytol odmenu za účasť v tohtoročnej medzinárodnej súťaži ENGLISHSTAR zľavu 30% na vybraný sortiment. Zľava nie je určená len pre súťažiacich, ale je k dispozícii pre všetkých žiakov školy. Zľavový kód NJOY-6702 je možné uplatniť do 31.12.2022. Celý sortiment značky FUSAKLE nájdete na www.fusakle.sk
Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme a ďakujeme :)

  • DB(1)
  • IMG_5072
  • IMG_5074
  • IMG_5075
  • IMG_5078
  • NM
  • SM
  • received_527329152451914